Sezóna 2012 / 2013

 

Budeme hrát III.třídu! Dodatečně jsme postoupili ze druhého místa. 


22.Kolo

2.6.2013           Černiv  :  Prackovice    4:6    (2:1)

 

 

Branky:   Jaroslav Šonda 3, Poláček 2, Pechánek

Sestava:   Jakub Veselý, Bílek, Jaroslav Šonda, Pechánek (F.Čech), Poláček, Vajda, Nytl, Hamšík, Dlouhý, Židů, M.Piegelbauer 

 

Cíl, který jsme si na začátku sezóny dali, zůstal nesplněný. Postoupit se nám nepodařilo a příští sezónu budeme hrát opět nejnižší okresní soutěž. Prackovice v tabulce obsadili konečné druhé místo se ziskem 48 bodů. Postup si po výhře 6:1 v Úpohlavech zajistili Podsedice. V posledním zápase jsme změřily síly s Černivem a divokou přestřelku jsme vyhráli 6:4. Na velmi nekvalitním a podmáčeném terénu jsme byli po celý zápas lepším týmem, přesto jsme poměrně rychle prohrávali 0:1. Nutno podotknout, že nám rozhodčí neuznal opět regulérní branku, kterou dal Židů. Jenže z následné akce vyrovnával svým druhým gólem v sezóně Pechánek a začínalo se od znova. Trenér Hynek Čech se nebál postavit Pechánka místo Lisce, ten se mu za to odvděčil důležitou vyrovnávací brankou. Černiv se ale opět dostal do vedení a do kabin se šlo za stavu 2:1 pro domácí. I druhou půli provázel silný déšť. Vyrovnání na 2:2 zařídil Jaroslav Šonda a na 3:2 pro sokol zvyšoval krásnou střelou ze standartní situace Poláček. Během nekolika minut jsme tak zápas otočili ve svůj prospěch. Na 4:2 mohl zvýšit kapitán Bílek, ale penaltu neproměnil. Na rozdíl dvou branek jsme ale nakonec odskočili. Šonda přidal svůj druhý gól v zápase a když za dalších 10' na 5:2 zvýšil z penalty Poláček, zdálo se být hotovo. Černiv sice opět snížil, ale Šonda dovršil hattrick a my jsme vedli 6:3. Na 6:4 ještě soupeř snížil z penalty, to však bylo z obou stran vše.

           

21.Kolo

25.5.2013           Prackovice : Lukavec    3:2 (2:0) 

Branky:   Lisec, Poláček, Židů

 

V rámci předposledního kola přijel do Prackovic Lukavec. Sokol si po výhře 3:2 alespoň trochu spravil chuť po prohře v Podsedicích. I přes špatné počasí a déšť ve druhém poločase, zápas sledovalo opět několik desítek diváků. Do hry nemohl zraněný Hamšík a Marek Dlouhý. Obrana také postrádala Nytla. Na hřiště tak musel třeba Veselý s Kajzerem a do středu zálohy se postavil Lukáš Doleček, který mimochodem ukázal, že fotbal stále umí. První dvě šance zápasu skončili gólem, ale pomezní v obou případech zvedl praporek a signalizoval ofsajd. Těžko říct, jestli byla alespoň jedna branka regulérní, ale pokračovalo se za stavu 0:0. Prackovice se ale v první půli zaslouženě dočkali první uznané branky. Lisec s Poláčkem si pohráli s obranou a prvně jmenovaný zařídil vedení 1:0 pro domácí. Na 2:0 zvyšoval zanedlouho Židů a do šaten se šlo za stavu 2:0. O vyloučení si v první půli říkal Poláček, ale nakonec zápas dohrál a svým gólem pomohl k výhře. Druhý poločas byl z naší strany špatný. Nedokázali jsme navázat na dobrou hru z první půle a zákonitě přišel trest. Soupeř z ojedinělé akce snížil a schylovalo se k dramatickému závěru. Nám se ale podařilo opět odskočit na rozdíl dvou branek a to zásluhou již zmíněného Poláčka. Lukavec ale opět dokázal najít sílu a snížil na 3:2. To ale bylo ze strany soupeře vše. V posledních sekundách měl na kopačce 100% gól Filip Čech, ale přestřelil. Příští týden nás čeká Černiv a to bude poslední utkání této sezóny. SOKOL!

 

20.Kolo

19.5.2013          Podsedice :  Prackovice   4:1  (2:0)

Branka: Šonda

Sestava:   Jakub Veselý, Jaroslav Šonda, Bílek, Židů, Dlouhý (Doleček), M.Piegelabuer, Nytl, Vajda, Poláček, Lisec, Hamšík (Pek)

 

V neděli byl na programu zápas roku! První tým tabulky Podsedice, hostil druhý tým tabulky, Prackovice. Vítěz si s největší pravděpodobností zajistil postup do vyšší soutěže. Bohužel se jím po výhře 4:1 staly Podsedice. Zápas, který viděla, na IV.třídu velmi početná skupina diváků, začal z obou stran bez obrany. Jako první zahrozil soupeř. Jakub Veselý však výborným zákrokem šanci zlikvidoval. Na druhé straně Liscovi střela v ideální pozici nesedla a míč sotva doklouzal do rukavic domácího brankáře. Zákonitě přišel trest. Špatná komunikace mezi brankářem a obranou nás stála první inkasovaný gól. Do poločasu výrazně lepší Podsedice zvýšily skóre a do šaten se šlo za stavu 2:0. Druhá půle začala tak, jak skončila ta první. Neustálým tlakem Podsedic. To už se na hříště dostal i Doleček místo zraněného Dlouhého, ale ani on nedokázal zápas zvrátit ve prospěch Prackovic. Naději na bodový zisk nám ale dal Jaroslav Šonda. Po samostatné akci dostal míč do sítě a snížil na 1:2! Jenže soupeř bohužel zanedlouho opět odskočil na rozdíl dvou branek a zdálo se být hotovo. Střela Hamšíka by snad netrefila ani bránu na rugby a ani Dolečkova táhlá střela neskončila za zády brankáře Podsedic. Bohužel se na naše kopačky lepila i smůla, ale buďme upřímní. Vyhrát jsme si nezasloužili.

 

19.Kolo

11.5.2013      Prackovice : Jenčice   5:1 (2:0)

Branky:  Bílek, Dlouhý, Lisec, Poláček, Židů

Sestava:   Jakub Veselý, Jaroslav Šonda, Židů, Bílek, Dlouhý, M.Piegelbauer, Poláček, Lisec, Hamšík, Nytl, Vajda  

 

Konec sezóny se pomalu, ale jistě blíží ke svému konci. Vrcholí tak souboj o to, kdo v nadcházející sezóně nahradí Zahořany ve III.třídě. V rámci dalšího kola přijel do Prackovic poslední tým v tabulce, Jenčice. Výkony prackovického týmu jsou v posledních zápasech spíše zklamáním, přesto sokol vyhrál 5:1 a pokračuje tak ve své bodové sérii, která se protáhla už na 9 výher v řadě. Do vedení 1:0 se dostaly Prackovice. Jenže pomezní nepochopitelně zvedl praporek, signalizující postavení mimo hru a sebral Liscovi regulérní branku. Ve 30' minutě jsme se ale uznaného gólu dočkali. Bílek, po faulu v pokutovém území, jako vždy nařízenou penaltu s přehledem proměnil a poslal prackovický sokol do vedení. Do poločasu jsme se dočkali i druhé branky. Marek Dlouhý napálil míč za bezradného brankáře a do šaten se šlo za stavu 2:0. Druhý poločas byl z naší strany lepší, přesto se soupeř dostal k ojedinělé hlavičce, která skončila za zády brankáře Veselého. Jenčice vycítily šanci na vyrovnání, ale nenašli recept na obranu v čele s brankářem. O naší výhře nakonec rozhodli tři rychlé branky v podání Židů, Lisce a Poláčka. Příští týden zřejmě bude klíčovým utkáním celé sezóny. Ve šlágru kola na sebe totiž narazí první a druhý tým tabulky, a to Podsedice a Prackovice. Pokud chceme mít postup ve svých rukou, musíme z Podsedic přivést 3 body

 

18.Kolo

5.5.2013        Bohušovice  :   Prackovice   1:9 (1:1)

Branky:   Poláček 4, Bílek 2, Šonda, Pechánek, Židů

Sestava:    Jakub Veselý, Jaroslav Šonda, Nytl, Vajda (Pechánek), Bílek, Dlouhý (Filip Čech), Michal Piegelbauer, Židů, Poláček, Lisec, Jan Veselý (Pek)

 

Po velmi utrápené a šťastné výhře jsme v rámci dalšího kola přijeli na hřiště Bohušovic. Do hry nemohl nastoupit stále zraněný Václav Novotný a Jan Hamšík, jinak jsme nastoupili v téměř stejné sestavě, jako v předchozím utkání. Soupeř nás překvapil rychlou brankou hned z kraje první půle, kdy se brankář Veselý nedomluvil s obranou a po dvou čistých kontech inkasoval. Naše hra v první půli neukazovala, že chceme postoupit do vyšší soutěže. Nepřesnost, neschopnost přihrávky a několik spálených šanci. Z našeho špatného výkonu nás vysvobodil pokutový kop, který kapitán Bílek s přehledem proměnil. Do šaten se šlo za stavu 1:1 a všichni diváci, včetně hráčů čekali napínavé drama do posledních minut. Jenže, Prackovice ve druhém poločase střílely branku za brankou a na konci bylo neuvěřitelné skóre 9:1!!! Vše nastartovala trefa Poláčka, který zvýšil na 2:1 a soupeř na tento gól už nenašel odpověď. Josef Poláček během druhého poločasu nastřílel 4 branky a nyní má na svém kontě 22 přesných zásahů. Další gól si po druhé proměněné penaltě připsal Bílek a další branky byly v podání Jaroslava Šondy a Jaroslava Židů. Další gól překvapivě přidalo jméno, které se ve střelcích objevilo vůbec poprvé. Jan Pechánek vstřelil svůj první gól v mistrovském utkání a nesmazatelně se tak zapsal do historie prackovického fotbalu. V sobotu nás čekají poslední Jenčice a do splnění snu zbývaji 4 zápasy.

 

17.Kolo

27.4.2013        Prackovice  :  Úpohlavy  1:0 (0:0)

Branka:  Kajzer

Sestava:   Jakub Veselý, Jaroslav Šonda, Nytl, Bílek, Vajda, Dlouhý Kajzer), Poláček, Židů, Jan Veselý (F.Čech), Hamšík (Pek), Laupy

 

V rámci dalšího kola IV.třídy přijel na půdu Prackovic celek Úpohlav. Bez vyloučeného Lisce jsme nastoupili téměř ve stejné sestavě, jako před týdnem v Libochovicích. Zápas, který opět sledovala početná skupina fanoušků, začal z obou stran opatrně. Ani jeden soupeř nechtěl udělat první chybu a o tom svědčí také těsná a především šťastná výhra Prackovic 1:0. Jako první zahrozil soupeř z Úpohlav. Táhlá a pomalá střela skončila na horní tyči Veselého brány. Prackovice si moc šancí za celých 90' moc nevytvořili. Ke konci druhé půle Poláček spálil dvě 100% šance a když už se schylovalo k remíze, hostující brankář si v 90' srazil Kajzerovu střelu do brány. Šťastná trefa střídajícího Kajzera nakonec rozhodla o utrápené výhře a o dalších třech bodech. Po sedmé výhře v řadě zůstáváme na prvním místě v tabulce.

 

16.Kolo

21.4.2013        Libochodice "B" :  Prackovice   0:2 (0:1)

Branky:   Poláček 2

Sestava:  Jakub Veselý, Jaroslav Šonda, Bílek, Vajda, Nytl, Jan Veselý (Laupy), Poláček, Židů, Dlouhý, Lisec, Pek

ČK:  Lisec

Po výhře nad Siřejovicemi byl na programu šlágr IV.třídy. Na horkou půdu Libochovic přijel aktuální lídr tabulky, celek Prackovic. Sokol má v jarní části sezóny vynikající formu, kterou potvrdil výhrou 2:0 a šestou výhrou v řadě! Nutno však podotknout, že cesta za vítězstvím byla nejtěžší v probíhající sezóně. Bez zraněného Václava Novotného a bez Jana Hamšíka jsme nastoupili v nejsilnější sestavě. Zápas byl od začátku hodně vyhrocený a svědčí o tom i nespočet žlutých karet a jedna karta červená, kterou si vysloužil prackovický Lisec. První zahrozili domácí. Před brankářem Jakubem Veselým zůstal osamocený domácí útočník a v jasné šanci o pár centimetrů přestřelil. Na druhé straně nezvykle hlavičkoval Poláček, ale k smůle prackovických příznivců trefil jen spojnici domácí branky. Skóre zápasu, který svou kvalitou výrazně převyšoval úroveň soutěže, otevřel ke konci první půle aktivní Poláček, který si pohrál s libochovickou obranou a připsal si svou 17 branku v sezóně. Druhý poločas pro nás začal smolně. Po druhé žluté kartě musel předčasně do sprchy Martin Lisec a Sokol musel do konce zápasu hrát v 10-ti hráčích. Tlak domácích se postupně zvyšoval, ale bez gólového efektu. Nutno však podotknout, že jsme v některých šancích Libochovic měli velké štěstí, které ale k fotbalu patří. V posledních minutách se vynikajícím zákrokem blýsknul brankář Jakub Veselý. Na brankové čáře vyškrábnul ze šibenice jasný gól! Z následné akce Poláček svým druhým gólem zvýšil na 2:0 a o vítězství bylo rozhodnuto! Těžký zápas, který však Prackovice zvládly. Nutno ocenit bojovný výkon všech hráčů, výborného brankáře a  prackovické fanoušky, kterých do Libochovic přijelo opravdu hodně. Za týden nás čekají Úpohlavy, kterým budeme chtít oplatit porážku z přípravy 3:4 a prodloužit svou vítěznou šňůru na 7 zápasů.

 

 

15.Kolo

13.4.2013            Prackovice : Siřejovice   6:1 (2:0)

Branky:     Poláček 2, Nytl, Jaroslav Šonda, Veselý, Židů

Sestava:   Jakub Veselý, Bílek "C", Jaroslav Šonda, Marek Dlouhý, František Nytl, Jan Veselý (Poláček), Lisec (Pechánek), Hamšík, Židů, Laupy (Kajzer), Vajda

 

Vstup do jarní části sezóny se Prackovicím vydařil podle představ. 3 zápasy, 3 výhry a stále první místo v tabulce! Další soupeř, který dostal od Prackovic výprask v podání půltuctu branek byly Siřejovice. Výborné výsledky Prackovic z posledních zápasů se projevily i na větším počtu diváků. S blahopřáním p.Buřičovi a minutou ticha začal zápas, na jejímž konci byl vysoký výsledek 6:1! Cesta ke třem bodům ale vůbec nebyla lehká. Neproměňování šancí se nám málem vymstilo. S úvodním hvizdem začalo pršet tak silně, že rozhodčí musel na 10 minut utkání přerušit. Skóre zápasu otevřel Veselý, pro kterého to byla vůbec první branka v mistrovském utkání v Prackovicích. Z následné akce jsme zvýšili na 2:0! Navrátilec Židů vymetl pavučinku soupeřovi brány. Po poločase však soupeř dostal výhodu pokutového kopu a snížil na 2:1. Druhý poločas tak vypadal na pěkné drama, ale když Jaroslav Šonda svým pátým gólem v sezóně zvýšil na 3:1, soupeř odpadl a do konce zápasu dostal ještě tři fíky v podání Poláčka, který se trefil dvakrát a Nytla. Příští týden nás čekají Libochovice a my budeme chtít potvrdit 100% bilanci na venkovních hřištích a zůstat na prvním místě v tabulce.

 

 

14.Kolo

6.4.2013              Prackovice : České Kopisty B   4:1 (3:0)

Branky:  Šonda, Bílek, Poláček 2

Sestava: Veselý, Nytl, Jaroslav Šonda, Bílek, Dlouhý, Poláček (Pechánek), Lisec (F.Čech), Laupy, Vajda, Pek (M.Piegelabuer), Židů

 

Po těžké výhře nad Sulejovicemi do Prackovic přijel tým, potácející se na dně tabulky. České Kopisty B za celou probíhající sezónu nasbíraly pouhé 4 body a v Prackovicích ani žádný nepřidaly. Prackovický Sokol naopak potvrdil výbornou formu a po bezchybném výkonu slaví další tři body. Výhra 4:1 udržela Prackovice na prvním místě v tabulce. Do zápasu jsme vstoupili bez zraněného Novotného, bez Hamšíka a bez Veselého. První branky se diváci dočkali celkem brzo. Jaroslav Šonda z hranice velkého vápna napřáhl a šikovně k tyči otevřel skóre zápasu. Pro Šondu to byla čtvrtá branka v sezóně. Na 2:0 zvyšoval kapitán Bílek. Po faulu ve vápně si postavil míč na desítku a i pro Bílka to byla čtvrtá branká v letošní sezóně. Do poločasu Prackovice stihly ještě jednu branku a to zásluhou Poláčka. 3:0 po první půli a o třech bodech pro Sokol bylo takřka rozhodnuto. Josef Poláček ve druhém poločase přidal ještě jednu branku a ani snížení na 1:4 soupeři nepomohlo. Soupeř se po celý zápas téměř k ničemu nedostal a když už se mu podařilo přes prackovickou obranu projít, narážel na výborného Veselého v bráně, který je oporou, jak má být. Super výkony jsou pozvánkou na další zápas. V sobotu přijede do Prackovic tým Siřejovic.

 

12.Kolo

31.3.2013              Sulejovice : Prackovice   1:3 (0:1) 

Sestava:  Veselý, Novotný(Laupy),Jaroslav Šonda, Bílek, Veselý(Poláček), Lisec, Židů, Nytl, Vajda, Dlouhý, Hamšík

Branky: Lisec, Poláček, Laupy

 

Po několika měsících se nám rozběhla jarní část sezóny, ve které se rozhodne o postupujícím do III.třídy. Největším trhákem kola byl bezesporu zápas o první místo Sulejovice : Prackovice. Tento zápas může o postupujícím hodně napovědět, přesto že zbývá do konce sezóny 9 kol. Všichni si jistě pamatují na debakl, jaký nám soupeř uštědřil na domácím hřišti a tak jsme do Sulejovic jeli s velkou nervozitou. Sokol však vyhrál 3:1 a i v jarní části sezóny pokračuje ve své sérii výher na hostujících hřištích. Do Sulejovic jsme přijeli, podle mě, v nejsilnější sestavě za poslední dvě sezóny. Šonda, Židů, Novotný. Příchod Václava Novotného byl velkým překvapením, jenže vinou nešťastného souboje v prvním poločase, musela nová posila ze hřiště a nastoupit do dalšího zápasu je spíše nereálné.Ve vyhroce...ném utkání se nehrál fotbal, který musel diváky bavit, přesto se hrála hra, která hodně převyšuje úroveň IV.třídy. O první gól se postaral Lisec. V polovině první půle z místa napřáhl a zanedlouho se mohl radovat z parádní trefy. Místo Novotného, který musel odstoupit, nastoupil do zápasu Laupy a pro trenéra Čecha to byla šťastná volba. Druhého gólu jsme se dočkali zásluhou Poláčka, který šikovně k tyči zvýšil na 2:0. Na 3:0 za pár minut zvyšoval zmíněný Laupy, když nedal brankářovi šanci a tato trefa už hodně napovídala tomu, abychom si odvezli tři body. 20 minut před koncem soupeř z ojedinělé akce snížil, ale Sokol si vítězství v klidu pohlídal a po několika strkanicích mohl slavit 3 body a první místo v tabulce. Je třeba vyzdvihnout výkony Jakuba Veselého, který v bráně zneškodnil hodně nebezpečných střel. Františka Nytla, který svou bojovností zastavil hodně útoků a jeho tvrdost na soupeře platila. Hlavně je třeba ocenit bojovný výkon celého týmu!

 

11.Kolo

3.11.2012                   Prackovice : Černiv B    6:2 (3:1)

Sestava:  Veselý, Bílek, Nytl, Poláček, Hamšík, Lisec (Pechánek), Doleček (F. Čech), Šindler(Kajzer), Vajda, Jaroslav Šonda, Pek

Branky:    Jaroslav Šonda 2, Doleček, Poláček, Pek, Bílek 

Po jasném vítězství v posledním utkání podzimu nad Černivem ''B'' v poměru 6:2 skončila podzimní část sezóny. Prackovický sokol se prozatím usadil na přijatelném a slušném čtvrtém místě. S 21 body ztrácíme na první Podsedice body 2. Pokud Prackovice jeli na utkání ven, soupeř se už před zápasem musel klepat, kolik že to vlastně od modrobílé lokomotivy jménem Prackovice dostane. Vyhrát všechny venkovní zápasy s celkovým skóre 16:6, to je věc, která se ve IV.třídě moc často nevidí. Jen škoda, že jsme ke 100% bilanci na venkovních hřištích nepřidali víc bodů v domácím prostředí, ve kterém se nám podařilo vyhrát jen dvakrát. Nejlepším střelcem podzimu se stal s 11ti zásahy Josef Poláček, kterému se vydařil především zápas v Lukavci, kde se do černého trefil hned čtyřikrát. Se 6ti zásahy je na druhém místě Martin Lisec a o bronzovou příčku se dělí trojice velezkušených fotbalistů v podání Lukáše Dolečka, Jaroslava Šondy a kapitána Jaroslava Bílka, kteří mají prozatím na kontě 3 branky. Se dvěma brankami následuje František Nytl a po jednom gólu mají Jan Hamšík, Václav Pek, Filip Čech a Antonín Kajzr. Sestava pro jarní část sezóny by měla zůstat stejná. Jedná se akorát o příchodu brankáře Veselého, který by měl v bráně vystřídat svého bratra. V jarní části sezóny hned v prvním utkání stojíme a pak nás hned čeká ostrý start do soutěže. Jedeme totiž na půdu Sulejovic a pokud jim oplatíme porážku ze začátku sezóny, o postupu by se poté v Prackovicích reálně mluvilo.

 

10.Kolo

28.10.2012                        Lukavec B :  Prackovice   3:6 (2:2)

Sestava:   Veselý, Jaroslav Šonda, Vajda, Pek (Kajzer), Lisec, Poláček, Hamšík (Pechánek), Nytl, Doleček (Šindler), Bílek, Dlouhý

Branky:    Poláček 4, Lisec, Doleček

Podzimní část sezóny se pomalu blíží ke svému konci. Předposlední utkání sehráli prackovičtí fotbalisté v nedalekém Lukavci a sokol potvrdil, že na hostujících hřištích je k nezastavení! Jen škoda, že se nám nedaří i na domácím hřišti, protože by jsme jasně kralovali celé soutěži. Na poměry IV.třídy se hrálo v Lukavci velice kvalitní uktání. I když fotbalové počasí vypadá jinak, šance střídala šanci a diváci viděli 9 branek s celkovým skóre 6:3 pro Prackovice! Sestava byla oproti předchozímu utkání hodně promíchaná. Na stopera se vrátil Jaroslav Šonda, do středu zálohy se vedle Dolečka postavil Hamšík. Do brány opět musel Veselý a byl to právě on, který už ve 2' vyndaval míč ze své sítě. Jenže soupeř, ani my, jsme nevěděli, že životní zápas odehraje náš útok Poláček - Lisec. Už v 5' Poláček po hrubce soupeře upaloval sám na bránu a napodruhé dokázal prostřelit brankáře Lukavce a vyrovnal. Po pár šancích soupeře, které brankář Veselý a bezchybná obrana s přehledem zlikvidovala, se míč dostal k Lukáši Dolečkovi. Na velkém vápně šikovně zpracoval balón a z voleje zkušeně nedal brankáři šanci. Nutno podotknout, že tato trefa by byla horkým favoritem na gól roku i v Gambrinus lize. Prackovice vedli 2:1 a do konce poločasu zbývalo pár minut. Jenže Lukavec do přestávky vyrovnal a do kabin se šlo za stavu 2:2. Prackovice nastoupili do druhé půle s jasným tlakem, který dokázal využít svým druhým gólem Poláček. Jenže Jaroslav Šonda o pár minut později nabídl faulem ve vápně soupeři penaltu a Lukavec vyrovnal na 3:3. Pak už ale do černého střílel jen prackovický sokol. Poláček završil hattrick a soupeř už sílu na zvrat nenašel. Do konce zápasu jsme stihli ještě dva zásahy v podání Lisce a svou čtvrtou branku v zápětí přidala hvězda zápasu Josef Poláček. Příští týden nás čeká poslední zápas sezóny. SOKOL!

 

9.Kolo

20.10.2012                        Prackovice : Podsedice  1:7 (0:3)

Sestava: Holec, Fronc, Nytl, Vajda, Bílek (Veselý), Lisec, Poláček, Doleček, Jar. Šonda, Hamšík (Pechánek), Kaiser (Dlouhý)

Branka: Kaiser

Po třech vyhraných zápasech v řadě Prackovice našli přemožitele. Podsedice potvrdili roli absolutního lídra soutěže a po vysoké výhře 7:1 si upevnili první místo v tabulce. Prackovicím se naopak zápas vůbec nevydařil. Na stopera se překvapivě nepostavil Jaroslav Šonda, ale po operaci znovunavrátilec Fronc. Do brány se po třech týdnech postavil Holec a střed zálohy patřil nezvyklé dvojici Doleček - Šonda. Zápas začal ve slušném tempu, které ale udávali od začátku do konce pouze Podsedice. Také se první střelou ve 2' dostali do vedení. Uběhlo 10' a Podsedice svůj náskok zvýšili na 2:0. Zápas byl od první minuty hodně vyhrocený. Také spolu hráli dva týmy, které hlasitě mluví o postupu. Jenže kromě hádek a strkanic jsme na hřišti nedokázali nic vymyslet. Nedařilo se nám vůbec nic. Nepřesnými přihrávkami jsme se dostávali pod tlak a hra dopředu byla téměř nulová. Dalším hřebíčkem do rakve byla branka na 3:0 z pohledu hostů. Do druhé půle jsme nastoupili ve stejném složení a soupeř nám o pár minut později zadarmo nabídl snížení. Zbývalo dost času a dva góly nejsou ve fotbale zase tak moc. Jenže soupeř z následné akce zvýšil na 4:1 a sílu na zvrat už jsme v sobě nenašli. Nakonec jsme doma schytali debakl 1:7!! Soupeř nám v tabulce odskočil o další tři body, ale pořád máme před sebou spoustu zápasů. Venku jsem zatím 100% a pokud tuto bilanci potvrdíme příští týden v Lukavci, budeme zpět ve hře o nejvyšší místa v tabulce.

8.Kolo

14.10.2012 (Siřejovice)      Jenčice : Prackovice  2:0 (0:0)

Sestava: Veselý, Vajda, Bílek, Jaroslav Šonda, Pechánek (46' Kaiser), Nytl, Dlouhý, Doleček, Lisec(67' F. Čech), Poláček, Hamšík

Branky: Bílek (z pen.), Jaroslav Šonda

 

Kdy se naposledy vyhrálo v Prackovicích třikrát v řadě? Možná ještě v éře za pana Bílka nejstaršího. Začátek soutěže se vydařil podle představ. Kdyby nám někdo před měsícem řekl, že vyhrajeme pět zápasů ze sedmi možných, určitě by jsme brali Všemi deseti. Další vítězství Prackovic odnesli poslední Jenčice poměrem 2:0. Nutno ale podotknout, že cesta za výhrou byla neskutečně těžká. Jenčice celý zápas výborně bránili a my jsme celý zápas útočili, leč bez gólového efektu. Soupeře zlomila až penalta v 60' utkání, kterou kapitán Jaroslav Bílek s přehledem proměnil a poslal Prackovice do vedení 1:0. Jenčice však zbraně nesložili a přišli na to, že i naše obrana není 100%. Dvakrát za zápas vystřelili a nám nezbývalo nic jiného, než jen koukat, jak tyto dva ojedinělé útoky Jenčic dopadnou. Jednou zachránilo Prackovice břevno a po druhé zákrok brankáře Veselého, který se opět musel postavit do brány, místo Holce, který má údajně chřipku. V nefotbalové pozici vyškrábnul šikovnou střelu jenčického záložníka na spojnici, ale svůj účel to splnilo a Veselý si tak může doma udělat do deníčku další čáru za vychytanou nulu. Definitivně jsme se uklidnili po šikovném lobu Jaroslava Šondy, který se konečně trefil a zařídil tak Prackovicím další tři body. Příští utkání ale bude tvrdým oříškem. Na prackovický pažit přijede lídr soutěže z Podsedic, který s 19ti body vede tabulku IV.třídy. My se však nedáme a budeme bojovat o další body!

 

7.Kolo

6.10.2012           Prackovice  :  Bohušovice B  6:0 (3:0)

Sestava:  Veselý, Vajda, Bílek, Nytl, Jaroslav Šonda, Poláček, Lisec, Pechánek (F. Čech), Dlouhý, Kaiser (Krupka), Doleček (H. Čech)

Branky:  Nytl 2, Poláček, Lisec, F. Čech, Doleček

 

V koutku duše jsme pokukovali po prvním domácím vítězství v nové sezóně, protože soupeř nepřijel v ideální sestavě. Nemohl počítat s posilami, jelikož dorost i Bohušovice ''A'' hráli ve stejný den. Naše sestava ale také nebyla optimální. Chyběl zraněný Hamšík a hlavně nám opět chyběl brankář Holec. Do brány se překvapivě postavil Veselý a své role se ujal jako správný profesionál. Klidem a vychytanou nulou se výrazně podílel na vysokém vítězství 6:0! Do pole také musel nezvykle od začátku zápasu Pechánek a byl to právě on, kdo mohl hned ve 2' poslat Prackovice do vedení. Mazácky si po získání míče obhodil obránce a jen výborný zákrok hostujícího brankáře zabránil otevření skóre. O pár minut později jsme se dočkali prvního zásahu. Pechánek poslal ukázkový pas Nytlovi a ten zkušeně k tyči proměnil. O 10' později se Nytl opět objevil sám před brankářem a druhým gólem zvýšil naše vedení. František Nytl nepatří zrovna ke kanonýrům, ale jeho dva důležité góly v prvních 20' nás uklidnili. Soupeř předváděl špatnou hru a byl zralý na 10 gólů. Do poločasu jsme ještě jednou trefili zařízení zásluhou Lisce a do kabin jsme odcházeli za příjemného stavu 3:0. Druhá polovina zápasu snad byla ještě jednoznačnější, než ta první. Bohušovice jen stáli a koukali, jak jim do sítě padá jeden míč za druhým. Poláček, Doleček a F. Čech definitivně pohřbili bohušovickou sekeru a my jsme získali první tři domácí body! Příští týden nás čekají Jenčice a budeme útočit na vítězný hattrick.

 

6.Kolo

30.9.2012           Úpohlavy : Prackovice 1:3 (0:1)

Sestava: H. Čech, Vajda, Bílek, Nytl, Šindler, Šonda, Poláček(F. Čech), Lisec, Hamšík( Pechánek), Dlouhý, Doleček (Kaiser)

Branky: Lisec, Poláček, Hamšík

 

K dalšímu zápasu jeli Prackovičtí fotbalisté k rivalovi do Úpohlav. Už na srazu nás znepokojila zpráva o absenci brankáře a tak jsme se klepali, ať nedostaneme bůra. Jenže opak byl pravdou. Vyhráli jsme 3:1! a prodloužili vítěznou šňůru na hostujících hřištích. Do brány se nakonec postavil trenér Čech, na stopera se posunul Nytl a útok byl opět ve znamení Poláček - Lisec. Nutno podotknout, že Poláček potřeboval na svůj gól pět 100% šancí. Kdyby jsme prohráli, na vině by byl nejspíše právě Josef. Zápas byl od první minuty hodně vyhrocený. Především Poláček s Šondou byli hledáčkem úpohlavských obránců. V první půli se domácí téměř k ničemu nedostali, naopak my jsme se do pár slibných šancí tlačili, ale opět nás trápila nepřesná koncovka. Do vedení jsme se dostali po střele Poláčka z hranice velkého vápna. Vedení jsme mohli zvýšit gólem do šatny, ale Šonda svou kopačku včas neseřídil. Ve druhé půli se moc fotbalové krásy fanouškům nedostalo. Šance střídala šanci, ale bez efektu. Naše hra byla na bodu mrazu a přišlo to, co přijít zákonitě muselo. Soupeř srovnal na 1:1 a zápas směřoval k remíze. Poláček o pár minut později mohl opět dostat Prackovice do vedení, ale netrefil prázdnou bránu. Nakonec o třech bodech rozhodl Lisec, když si naběhl na centr a hlavou zařídil tři body. Definitivní vítězství podtrhl Hamšík, který se štěstím po pár odrazech doklepl míč do brány. SOKOL!

 

5.Kolo

22.9.2012    Prackovice : Libochovice B   2:4 (0:1)

Sestava:  Holec, Nytl (Dragoun). Bílek, Šindler, Jaroslav Šonda, Poláček, Lisec, Doleček (Pechánek), Kaiser (Dlouhý), Hamšík, Vajda

Branky: Lisec, Poláček

 

Opět jsme potvrdili, že domácí půda nám prostě nesedí. Chtěli jsme navázat na předchozí dvě výhry a dočkat se tak pomyslného ''vítězného hattricku'', ale i v nejsilnější sestavě jsme se přesvědčili, že prackovický stánek je pro nás zakletý. Od začátku utkání se na naše kopačky lepila smůla, nepřesnost a špatná koncovka. Zápas byl od prvních minut hodně vyhecovaný a svědčí o tom i jedna červená karta a nespočet karet žlutých. Nastoupili jsme jako opaření a soupeř se lehce dostával do gólových příležitostí. K pár slibným šancím jsme se dostali i my, ale přesné zakončení nás trápí od začátku soutěže. Naopak Libochovičtí jednou využili chyby v naší obraně a dostali se do vedení. Do kabin se šlo za stavu 0:1. Druhá půle byla z naší strany stejná. Nebyli jsme si schopni nahrát, kazili jsme a najednou prohrávali 0:4. Bylo po zápase. Stav ještě v posledních 10' změnily trefy Lisce a Poláčka, ale Libochovice nakonec vedení ubránili a slaví tři body. Příští týden jedeme do Úpohlav a rádi by jsme potvrdili 100% bilanci na venkovních zápasech.

 

4.Kolo

17.9.2012   Siřejovice : Prackovice   2:4  (0:2)

Sestava:  Holec, Nytl, Vajda, Bílek, Fronc, Pek(Kaiser), Jaroslav Šonda (Pechánek), Hamšík, Lisec, Poláček, Dlouhý

Branky: Lisec 2, Bílek, Poláček

 

Posíleni o první tři body jsme zajížděli na půdu nedalekých Siřejovic. Už na srazu jsme podle účasti veděli, že máme šanci uspět. Do středu zálohy se postavila staronová posila Jaroslav Šonda a k Poláčkovi do útoku Martin Lisec. A právě Lisec s Poláčkem byli základími strůjci druhého vítezství v řadě. Nutno podotknout, že vyhrát dva zápasy v řadě se nám nepovedlo několik sezón. Po hvizdu rozhodčího se domácí ihned snažili ohrozit branku prackovického Holce a ihned nás dostali pod tlak. Po závaru se míč podivně odrazil od kapitána Bílka a jen reflexivní zákrok našeho brankáře zachránil první šanci zápasu. Po deseti minutách se dostali ke hře také Prackovice a po pár akcích jsme najednou vedli 2:0! Poláček s Liscem předvedli to, co se od nich očekává každý zápas. Po přestávce jsme si hlavně řekli, že nesmíme dostat rychlou branku. Bohužel k naší smůle jsme po třech minutách ve druhém poločase inkasovali a schylovalo se k dramatickému závěru. V 55.minutě jsme ale měli možnost zvýšit vedení na 3:1. Ve vápně byl faulován Šonda a rozhodčí okamžitě ukázal na bílý puntík. Kapitán Jaroslav Bílek se štěstím proměnil. Vedli jsme o dvě branky a soupeř jakoby se vzdal nadějí na vítězství. Jenže v 75.minutě Siřejovičtí po ojedinělé akci snížili na 3:2 a vycítili šanci na dělbu bodů. Naše obrana ale odolala a v poslední minutě pojistil tři body svým druhým gólem Martin Lisec. Za týden nás čeká Libochovické béčko.

 

3.Kolo

9.9.2012  České Kopisty : Prackovice  0:1 (0:0)

Sestava:  Holec, Fronc, Bílek, Nytl, Poláček, Lisec (F.Čech), Laupy (Dlouhý), Kaiser, Pek (Pechánek), Hamšík, Vajda

Branka: Poláček

Facka v podání debaklu od Sulejovic byla dostatečná, protože v dalším utkání jsme po naprosto bezchybném výkonu mohli slavit první tři body! Nutno podotknout, že jsme byli po celý zápas lepším týmem, ale především v první půli nás trápila nepřesná koncovka. Kdyby jsme vedli po 45 minutách 3:0, nemohl se nikdo divit. Do útoku se dnes k Poláčkovi postavil Lisec, na stopera se po zranění vrátil Fronc. Sestava byla téměř kompletní, včetně brankáře Holce, který moc práce v zápase neměl. Tyč, břevno, výborný zákrok domácího brankáře. Takový byl první poločas. Recept na obranu soupeře, podpořenou vynikajícím brankářem, jsme však najít nemohli. V první půli musel odstoupit Laupy, pro kterého přijela sanitka. Na jeho místo tak musel Dlouhý. Po celých 90 minut jsme bezchybně bránili a naše obrana po dlouhé době fungovala tak, jak má. Nakonec přišlo logické vyústění našeho tlaku. Kapitán Bílek stál na začátku gólové akce. Přes Nytla poslal míč do brejku Poláčkovi a ten svým druhým gólem poslal Prackovice do vedení 1:0. Zbývalo 20 minut. Soupeř poslední minuty tlačil, dostal se do pár slibných šancí, ale bránu netrefil. Vedení jsme udrželi a po výborném výkonu jsme si mohli v kabině s chutí zakřičet. SOKOL!

2.Kolo

2.9.2012  Prackovice : Sulejovice  1:6 (1:5)

Sestava: Šonda, Laupy, Nytl, Bílek (Pechánek), Doleček (Dragoun), Hamšík, Poláček, Dlouhý, M. Piegelbauer(Kaiser), Vajda

Branka:   Poláček

Pokud jsme si mysleli, že po sestupu nám jako favoritovi soutěže půjde vše samo, byli jsme všichni na omylu. Sulejovice nám hned v prvním utkání ukázali, že samo nepůjde nikdy nic a vyškolili nás debaklem 1:6!!. Sestava opět nebyla kompletní. Do brány musel například asistent trenéra Jiří Šonda, na stopera Michal Laupy a k Josefu Poláčkovi do útoku nezvykle Marek Dlouhý. V 7' jsme se prvním gólem v sezóně dostali do vedení 1:0. Kapitán Bílek přes polovinu hřiště krásným centrem našel Poláčka a ten mazácky přehodil brankáře hostí. To bylo z naší strany bohužel všechno. Sulejovičtí fotbalisté nám během 20' nasázeli 4 branky a bylo po zápase. Do kabin se odcházelo za stavu 1:5. Do druhé půle nenastoupil Kapitán Bílek, který se nechal vystřídat a zápas dohrál také Lukáš Doleček, kterého už několik sezón trápí koleno. Na plac se tak dostal Pechánek s Dragounem, ale ani ti nedokázali zápas zvrátit ve prospěch domácích. Druhá polovina utkání byla sice vyrovnanější, ale soupeř s naprostým klidem hlídal vysoké vedení a po závěrečném hvizdu mohl slavit tři body.

 

 

 

Za týden čeká prackovické fotbalisty první utkání v nové sezóně. Na prackovický stánek zavítá tým Sulejovic. Jak všichni jistě ví, sokol poslední sezónu nezvládl a sestoupil do IV.třídy na Litoměřicku. Na nadcházející sezónu je tak považován za mírného favorita soutěže a rádi bychom to potvrdili třeba okamžitým postupem zpět do III.třídy. Tým trenérů Lukáše Dolečka a Hynka Čecha ale v pauze spíše oslabil. Svědčí o tom také příprava, ve které Prackovice z pěti zápasů ani jednou nezvítězily. Síla týmu se tak ukáže už hned v prvním utkání proti již zmíněným Sulejovicím, kteří si v prvním kole smlsli na Českých Kopystech, které vyškolili 7:0.